W dniu 7 czerwca 2026 roku naszej parafii odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców wywiezionych w 1943 roku do obozu zagłady w Treblince.
Następnie pod pomnikiem pamięci odbyło się spotkanie, podczas którego wygłoszono krótkie słowo okolicznościowe i odmówiono modlitwę za pomordowanych. Na koniec przy pomniku złożono kwiaty i zapalono znicze.
fot. Edyta Strzała
W niedzielę, 7 czerwca, w kościele parafialnym w Rogowie odbyła się Msza Święta podczas której dzieci przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Uczestniczyły w niej dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii.
Dzieci wzięły czynny udział w liturgii.
fot. Adam Toczyski
Dzisiejsza Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była dla naszej wspólnoty czasem szczególnej łaski i głębokiego przeżycia duchowego. Wyszliśmy dziś z murów świątyni, aby niosąc Jezusa w Eucharystii, zaprosić Go do naszej codzienności. Chrystus w Najświętszym Sakramencie przeszedł obok naszych domów, błogosławiąc rodzinom i całej naszej parafii. Wysoka frekwencja, skupienie oraz donośny śpiew dały piękne, widoczne świadectwo tego, jak żywa jest wiara w naszych sercach.
Dzisiejsza procesja zachwycała tradycyjną, uroczystą oprawą, którą tworzyły pięknie przygotowane cztery ołtarze oraz domy udekorowane flagami i świętymi obrazami. W bieli procesyjnego orszaku szły dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, a za baldachimem postępowała asysta procesyjna, poczty sztandarowe oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Wszystko to stworzyło przestrzeń do prawdziwego, wspólnotowego uwielbienia.
Niech Boże błogosławieństwo, które Chrystus przyniósł dziś na nasze ulice, pozostanie w naszych domach i sercach na każdy kolejny dzień, dając siłę do dawania świadectwa chrześcijańskiego życia na co dzień.
fot. Agnieszka Mężyńska
W naszej wspólnocie parafialnej zakończyły się tradycyjne nabożeństwa poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach. Ten wyjątkowy czas zgromadził mieszkańców przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, które na tę okazję zostały pięknie i uroczyście przyozdobione. Wspólnie, jako jedna rodzina parafialna, zanosiliśmy do Boga prośby o sprzyjającą pogodę, obfite plony oraz ochronę przed wszelkimi klęskami żywiołowymi.
Te modlitewne spotkania na granicach naszych wiosek były nie tylko prośbą o błogosławieństwo dla ciężkiej pracy rąk ludzkich na roli, ale także momentem głębokiej integracji sąsiedzkiej. Modliliśmy się za całe rodziny, za pomyślność w codziennych trudach oraz za naszych zmarłych bliskich, którzy przed nami uprawiali tę ziemię. Wspólny śpiew i modlitwa w otoczeniu budzącej się do życia przyrody dały piękne świadectwo naszej wiary i przywiązania do chrześcijańskich tradycji.
Niech Pan Bóg, który jest dawcą wszelkiego dobra, darzy wszystkich pracujących na roli zdrowiem i siłami, a naszą parafię chroni przed nieurodzajem i napełnia swoim pokojem na każdy nadchodzący dzień.
fot. Agnieszka Mężyńska
W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywaliśmy w naszej parafii wyjątkowy czas modlitwy i radości wspólnoty. Gościliśmy ks. dr. Tomasza Duszkiewicza, ekonoma Kurii Diecezjalnej Drohiczyńskiej oraz dyrektora administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, który modlił się razem z nami o nowe powołania kapłańskie. Podczas Eucharystii modliliśmy się również za wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii, za obecnego księdza proboszcza i tych, którzy pracowali tutaj w minionych latach, a także za zmarłych duszpasterzy związanych z naszą wspólnotą.
W homilii ks. Tomasz przypomniał, jak ważna jest modlitwa o ludzi gotowych odpowiedzieć na głos Chrystusa i podjąć służbę w Kościele.
Podczas uroczystej Eucharystii odbyło się również ustanowienie dwóch nowych ministrantów. Do grona służby liturgicznej dołączyli Stanisław oraz Ignacy.
Serdecznie gratulujemy nowym ministrantom i życzymy im gorliwości, radości oraz wytrwałości w służbie przy ołtarzu. Niech Pan Bóg błogosławi im na każdy dzień, a Matka Boża otacza swoją opieką.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i obecność podczas tej pięknej uroczystości.
fot. Agnieszka Mężyńska
5 maja 2026 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość sakramentu bierzmowania. Młodzież z naszej wspólnoty parafialnej przyjęła ten ważny sakrament z rąk Księdza Biskupa. Był to wyjątkowy dzień pełen modlitwy, skupienia i radości dla kandydatów, ich rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.
Bierzmowanie jest szczególnym umocnieniem w wierze i darem Ducha Świętego, który pomaga młodym ludziom odważnie świadczyć o Chrystusie w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości – katechetom, rodzicom, świadkom oraz osobom zaangażowanym w organizację liturgii.
Nowo bierzmowanym życzymy obfitości łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz wytrwałości w kroczeniu drogą wiary.
fot. Michał Jastrzębski
Z radością informujemy, że nasz parafianin Paweł Gąsowski zdobył pierwsze miejsce w diecezjalnym etapie 30. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Zanurzeni w Słowie Bożym”, który odbył się 15 kwietnia w Drohiczynie. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół średnich z całej diecezji, wykazując się znajomością m.in. Księgi Estery, Księgi Mądrości oraz Ewangelii według św. Mateusza.
Serdecznie gratulujemy Pawłowi tego pięknego sukcesu, życząc dalszego rozwoju, wytrwałości oraz kolejnych osiągnięć na następnych etapach konkursu. Niech Słowo Boże nadal będzie dla niego źródłem inspiracji i siły w codziennym życiu!
Więcej informacji można znaleźć pod podanym linkiem.
Zanurzeni w słowie Bożym
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna, która zgromadziła licznych parafian i gości. Tradycyjnie liturgię poprzedziła procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Wierni, podążając za Najświętszym Sakramentem, ze śpiewem i modlitwą ogłaszali radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa.
Poranek ten miał szczególny, podniosły charakter. Wspólna modlitwa, śpiew pieśni wielkanocnych oraz zaangażowanie wiernych w procesję stworzyły atmosferę głębokiej radości i nadziei. Widoczna była obecność rodzin, dzieci, młodzieży oraz osób starszych, co podkreśliło jedność i żywotność naszej wspólnoty parafialnej.
Uroczysta liturgia była okazją do wyrażenia wiary w zwycięstwo życia nad śmiercią oraz światła nad ciemnością. Niech radość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego umacnia nas wszystkich w codziennym życiu i prowadzi do jeszcze głębszego przeżywania wiary.
fot. Barbara Zawadzka