Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 maja

  1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zakończenie czasu spowiedzi i Komunii wielkanocnej i zakończenie nabożeństw majowych.
  2. W tym tygodniu:
    • w poniedziałek (1 czerwca) – Międzynarodowy Dzień Dziecka.
    • w czwartek (4 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – msze św. w porządku niedzielnym, procesja po mszy św. o godz.11.00. Proszę o przygotowanie – jak zwykle – 4 ołtarzy na procesję. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W oktawie Bożego Ciała będziemy modlili się też w procesji dookoła kościoła.
    • pierwszy piątek miesiąca (5 czerwca) – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusa. O 16.30 będziemy modlili się, na różańcu, wspominanych w wypominkach z Żółkw.
    • pierwsza sobota miesiąca (6 czerwca) – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu obchodzimy rocznicę utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dekret biskupa drohiczyńskiego)
  3. Zakończyliśmy dzisiaj nabożeństwa majowe, nabożeństwa czerwcowe – Ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy o godz.17.00.
  4. Dzisiaj – Piknik Rodzinny na placu przy plebanii – szczegóły na plakatach. Jesteśmy jako wspólnota wszyscy zaproszeni. Początek o godz. 14.00.
  5. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Józina.
  6. Dziękuję panom Adamowi Dobrowolskiemu i Sylwestrowi Chmielewskiemu za wykonanie werandy przy budynku plebani i ofiarowanie części wynagrodzenia na potrzeby kościoła.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kolejnej rodzinie z Rogowa Osiedla.