W naszej wspólnocie parafialnej zakończyły się tradycyjne nabożeństwa poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach. Ten wyjątkowy czas zgromadził mieszkańców przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, które na tę okazję zostały pięknie i uroczyście przyozdobione. Wspólnie, jako jedna rodzina parafialna, zanosiliśmy do Boga prośby o sprzyjającą pogodę, obfite plony oraz ochronę przed wszelkimi klęskami żywiołowymi.
Te modlitewne spotkania na granicach naszych wiosek były nie tylko prośbą o błogosławieństwo dla ciężkiej pracy rąk ludzkich na roli, ale także momentem głębokiej integracji sąsiedzkiej. Modliliśmy się za całe rodziny, za pomyślność w codziennych trudach oraz za naszych zmarłych bliskich, którzy przed nami uprawiali tę ziemię. Wspólny śpiew i modlitwa w otoczeniu budzącej się do życia przyrody dały piękne świadectwo naszej wiary i przywiązania do chrześcijańskich tradycji.
Niech Pan Bóg, który jest dawcą wszelkiego dobra, darzy wszystkich pracujących na roli zdrowiem i siłami, a naszą parafię chroni przed nieurodzajem i napełnia swoim pokojem na każdy nadchodzący dzień.
fot. Agnieszka Mężyńska