Ustanowienie nowych ministrantów i niedziela seminaryjna

Ustanowienie nowych ministrantów i niedziela seminaryjna

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywaliśmy w naszej parafii wyjątkowy czas modlitwy i radości wspólnoty. Gościliśmy ks. dr. Tomasza Duszkiewicza, ekonoma Kurii Diecezjalnej Drohiczyńskiej oraz dyrektora administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, który modlił się razem z nami o nowe powołania kapłańskie. Podczas Eucharystii modliliśmy się również za wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii, za obecnego księdza proboszcza i tych, którzy pracowali tutaj w minionych latach, a także za zmarłych duszpasterzy związanych z naszą wspólnotą.

W homilii ks. Tomasz przypomniał, jak ważna jest modlitwa o ludzi gotowych odpowiedzieć na głos Chrystusa i podjąć służbę w Kościele.

Podczas uroczystej Eucharystii odbyło się również ustanowienie dwóch nowych ministrantów. Do grona służby liturgicznej dołączyli Stanisław oraz Ignacy.

Serdecznie gratulujemy nowym ministrantom i życzymy im gorliwości, radości oraz wytrwałości w służbie przy ołtarzu. Niech Pan Bóg błogosławi im na każdy dzień, a Matka Boża otacza swoją opieką.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i obecność podczas tej pięknej uroczystości.

 

fot. Agnieszka Mężyńska