Aktualności

Spotkanie opłatkowe
14 grudnia w remizie w Rogowie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowiacy”. W świątecznej atmosferze uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a wyjątkowym punktem wydarzenia była część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież, która wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Rekolekcje Adwentowe i odwiedziny Św. Mikołaja
W dniach 5 – 7 grudnia w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. Marcin Komoszyński, wikariusz parafii św. Józefa w Siedlcach. Był to czas modlitwy, refleksji i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcjom towarzyszył również mikołajkowy akcent – przygotowane prezenty, które sprawiły wiele radości, szczególnie najmłodszym parafianom.

Spotkanie Opłatkowe
Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowiacy” serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w świątecznej, ciepłej atmosferze.

Rozpoczęcie Adwentu i imieniny Księdza Proboszcza
Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w czas radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa. To także imieniny naszego ks. Proboszcza Andrzeja. Otoczmy go modlitwą i życzliwością, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień posługi.

Zaproszenie na spotkanie z rodziną Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
14 listopada 2025 r. (piątek) o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach odbędzie się spotkanie z bratem i bratową błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

Uroczystość Wszystkich Świętych – 2025
1 listopada Kościół rzymskokatolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wiąże się to ze wspominaniem tych, którzy od nas odeszli na zawsze. I nie chodzi tu tylko o osoby kanonizowane. W Rogowie, w Uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o godzinie 11:00 wyruszyliśmy w uroczystej procesji na parafialny cmentarz grzebalny, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej.

Karta wypominkowa
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych. To szczególny czas zakorzeniony mocno w polskiej tradycji katolickiej jako okres modlitwy wypominkowej. Z tej okazji publikujemy wzór karty wypominkowej, którą można wykorzystać do wypisania imion i nazwisk zmarłych, za których chcemy ofiarować modlitwę.

Dożynki Parafialne – 2025
14 września w naszej parafii odbyły się dożynki – czas wdzięczności za plony, wspólnej modlitwy i radości, które uświetniły wieńce przygotowane przez mieszkańców Żółkw oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowiacy”.

Dożynki Diecezjalne – 2025
W sobotę, 13 września, w Drohiczynie odbyły się Diecezjalne Dożynki pod przewodnictwem biskupa Piotra Sawczuka – czas modlitwy i dziękczynienia za plony.

Dożynki Gminne – 2025
7 września 2025 r. w Wyrozębach-Podawcach odbyły się Dożynki Gminne. KGW „Rogowiacy” z Rogowa reprezentowali swoją miejscowość i parafię, prezentując piękny wieniec dożynkowy.

Pielgrzymi do Loretto ugoszczeni przez KGW „Rogowiacy”
5 września pielgrzymi do Loretto zatrzymali się w Rogowie, gdzie zostali serdecznie ugoszczeni przez KGW „Rogowiacy” i parafian. Ciepły posiłek, domowe wypieki i życzliwa atmosfera dodały im sił do dalszej drogi.

Uroczystość odpustowa św. Anny i pożegnanie ks. Grzegorza – 2025
W niedzielę 27 lipca 2025 r. w naszej parafii miała miejsce uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Wspomniana niedziela była bardzo wyjątkowa dla wszystkich parafian z jeszcze jednego powodu – była to ostatnia niedziela posługi ks. Grzegorza Wierzbickiego, jako proboszcza Parafii Rogów.

Boże Ciało – 2025
19 czerwca 2025 r. obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała – szczególny dzień wdzięczności za dar Eucharystii. Tradycyjnie po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, aby wspólnie modlić się i oddawać chwałę Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Nadzieja Młodych – Forum Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej
Forum Młodzieży pod hasłem „Nadzieja młodych” to przestrzeń spotkania, dzielenia się wiarą, wspólnej modlitwy, rozmowy i radości – dla młodych, przez młodych i z młodymi.
Drohiczyn, dn. 27-29 czerwca 2025

Misjonarz z Kamerunu
O tym, jak w dalekim Kamerunie dzieci chodzą do szkoły, jakie mają pragnienia, kiedy są wesołe, a kiedy smutne opowiedział podczas Mszy św. w dniu 11 czerwca 2025 r. ks. Marek Siekierko, misjonarz od ponad trzydziestu lat pracujący na misjach w Afryce.